Івано-Франківська міська організація
профспілки працівників освіти і науки України
м. Івано-Франківськ, вул. Степана Бандери, 10А

Юридичні консультації, Надання відпусток 

Оксана

Працюю практичним психологом на 0,75 ставки у дитичому садку та вихователем на 0, 23 ставки. Звернулась у профспілку з наданням 7 додаткових днів до відпусткі згідно до Галузевої угоди мені відмовили, тому що ставка психолога неповна. Чи так це? Дякую за відповідь.

Профспілка: Додаткові відпустки працівникам із ненормованим робочим днем тривалістю до 7 календарних днів надаються згідно із списками посад, робіт та професій, визначених колективними договорами на підставі Орієнтовного переліку посад працівників з ненормованим робочим днем (додаток № 1 до Галузевої угоди). Тому, якщо Вашим колективним договором передбачено надання практичному психологу відпустки 7 календарних днів без зазначення жодних обмежень, у тому числі і щодо роботи на повну чи неповну ставку, Вам повинні надавати таку відпустку.  

 

Світлана

Скажіть, будь-ласка, чи має право вчителька на додаткову оплачувану відпустку, яка є матір'ю 2 дітей - 4 і 8 років???

Профспілка: Жінка, яка має двох дітей віком до 15 років, має право на додаткову соціальну відпустку тривалістю 10 календарних днів.

 

Галина

Доброго дня. Працюю вчителем фізики та інформатики, а також маю додатково 0,5 ставки лаборанта кабінету інформатики. Як мені розраховується термін літньої відпустки?.

Профспілка: Тривалість щорічної основної відпустки вчителя - 56 календарних днів. Якщо Ви були прийняті на роботу на посаду лаборанта на 0,5 ставки за сумісництвом - тривалість щорічної основної відпустки лаборанта - не менше 24 календарних днів (як правило саме 24 к.д., більша тривалість може бути встановлена колективним  договором).Відпустка на роботі за сумісництвом надається одночасно з відпусткою за основним місцем роботи. Якщо тривалість відпустки за основним місцем роботи перевищує тривалість відпустки за сумісництвом, то за бажанням працівника роботодавець зобов'язаний надати на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи відпустку без збереження заробітної плати. Якщо працівник, у якого відпустка за сумісництвом складає меншу кількість днів, ніж відпустка за основним місцем роботи, не бажає на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи отримувати відпустку без збереження заробітної плати, він повинен по закінченню відпустки за сумісництвом приступити до виконання своїх обов'язків.

 Наталя

У мене така проблема,я працюю в школі з 1.09.2012,вчителем,15 травня я йду в декрет,я хочу використати основну відпустку перед декретом,в управлінні праці говорять що я не маю права на повну відпустку(тобто 56 днів),чи так це?Дякую.

Профспілка: До відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами власник або уповноважений ним орган зобов'язаний за заявою жінки приєднати щорічну відпустку незалежно від тривалості її роботи в поточному робочому році (ст.20 Закону України "Про відпустки").

 

Алла

Працюю у школі вчителем. У мене 2 неповнолітніх дітей (до 15 років), знаю, що надається додаткова відпустка мені нарахували 3 дні всього-59 календарних днів, мотивуючи тим, що максимальна відпустка не повинна перевищувати 59 календарних днів. Чи вірно нарахували мені відпустку?

Профспілка: Загальна тривалість щорічних основної та додаткових відпусток не може перевищувати 59 календарних днів, а для працівників, зайнятих на підземних гірничих роботах, - 69 календарних днів. Соціальна відпустка жінці, яка має двої дітей віком до 15 років, не належить до щорічної основної та додаткової відпусток, а тому може надаватися понад 59 календарних днів незалежно від тривалості щорічної відпустки.

 

Олена

У нас працює вчителем батько двох неповнолітніх дітей, йому теж належить додаткова відпустка 10 к. д.

Профспілка: Додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів надається щорічно жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, чи одному із прийомних батьків. Тому батьку, який працює і має двох дітей, надаватиметься додаткова відпустка в тому разі, якщо він виховує їх сам.

 

Тетяна

Я працюю у дитячому садку. Від колеги дізналася ,що маю право взяти додаткових 10 днів до відпустки (причому у будь-який час року) , так як я виховую неповнолітню доньку сама , а з чоловіком розлучена. Але завідуюча дитсадка говорить,що цю постанову відмінили. Чи правда це?

Профспілка: Ст. 19 Закону України "Про відпустки", згідно із якою матерям, які самі виховують дітей, надається додаткова соціальна відпустка, на сьогодні діє.

 

Олена

Доброго дня! Працюю вчителем з 20 жовтня 2010р. З 21 червня всіх відправили у відпустку. На цей момент я пропрацювала 8 місяців. Чи маю я право на відпустку 56 днів, чи мені повинні надати відпустку лише за відпрацьований час

Профспілка: Вчителям навчальних закладів щорічна основна відпустка повної тривалості у перший та наступний роки роботи надається в період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу