Івано-Франківська міська
організація профспілки працівників
освіти і науки України

Календар подій

<<  <  Лютого 2020  >  >>
 пн  вт  ср  чт  пт  сб  нд 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Наші друзі

Сайт Федерації профспілок України
ЦК Профспілки, офіційний сайт
Міністерство освіти і науки України
Івано-Франківська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України
Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

33 Захистимо наші права, разом ми сила!

Понад  17 млн. українців працездатного віку та 2.5 млн. працюючих пенсіонерів будуть приречені на узаконену рабську працю. Це стане наслідком прийняття Закону України «Про працю» в новій редакції.

Голови обласних організацій галузевих профспілок Івано-Франківщини на Президії РПО, яка відбулася 20 січня та розширеній нараді 27 січня обговорили питання збереження трудового потенціалу, відновлення соціального діалогу в області на основі балансу інтересів влади, бізнесу і працівників. Прийнято Постанову П-19-1 на підтримку Резолюції Всеукраїнського віче профспілок та участі в протестних акціях 30 січня - в Києві та Івано-Франківську. Цими днями в області проходить активна інформаційна кампанія щодо так званої «трудової реформи» Уряду в трудових колективах підприємств, організацій, установ.

ЧОМУ ПРОФСПІЛКИ  – ПРОТИ!!!

ПРОЄКТ  Закону «Про працю» суттєво послаблює позиції не тільки працівників, а й всієї України як соціальної і правової держави. Пропонуємо кілька експертних оцінок пропонованого Урядом нового законодавства про працю.

Що втрачаємо?

Соціальні гарантії:

 • Скасовується  заборона встановлювати мінімальну зарплату нижчою за прожитковий мінімум для працездатних осіб;

Закон ліквідує індексацію заробітної плати;

 • Обмежує 4 відсотками підвищений розмір заробітної плати на роботах із важкими, шкідливими та небезпечними умовами праці ( зараз розмір встановлюється за результатами атестації на рівні 4-24 %).
 • Скасовуються додаткові відпустки за роботу з важкими та шкідливими умовами праці, за особливі умови праці, додаткова відпустка на 10 днів матерям, які мають дітей до 15 років).
 • Скорочується щотижневий безперервний відпочинок до 24 годин – зараз 42 год.
 • Один вихідний день замість двох.
 • Знято обмеження надурочних робіт (зараз 120 год.), тобто працівник за умовами трудового договору може працювати скільки завгодно
 • Платити за надурочні роботи будуть у 5 разів менше
 • Скасовано заборону залучати до роботи в нічний час жінок з дітьми віком до трьох років
 • Повністю скасовується захист працівників з інвалідністю;
 • Надається виключне право роботодавцеві на безпідставні та немотивовані звільнення –ст.35
 • У трудовому договорі буде прописано додаткові умови звільнення

Запроваджуються різні ВИДИ ТРУДОВИХ ДОГОВОРІВ:  безстроковий, строковий, короткостроковий, сезонний, з нефіксованим робочим часом, учнівський, трудовий договір з домашнім працівником.

Строковий договір – встановлюється можливість його масового використання без обмежень; усі працівники потрапляють на гачок невизначеного майбутнього та роботи, обмеженої в часі.

З нефіксованим робочим часом – робота є, то працівника викликають у будь-який час, у будь-який день. Нема роботи – сиди вдома.

Відповідальність за майнову шкоду:

Робітник нестиме відповідальність не лише за пошкоджене майно, але й за не отримані роботодавцем прибутки;

ЯК ВІДБУВАТИМЕТЬСЯ ЗВІЛЬНЕННЯ ПРАЦІВНИКА:

 • На підставі одноосібного бажання роботодавця:
 • Без мотивації, без обґрунтувань, без підстав і доказів, без можливості працівнику звернутися до суду.
 • Масове застосування звільнення по статті; це - знищення будь-яких гарантій трудових прав.
 • Роботодавець зможе звільнити працівника «За втрату довіри» без жодних обґрунтувань.
 • Втрачається захист від звільнення для жінок. Захист «по-новому» – обмежується строком використання відпустки у зв’язку з вагітністю і пологами.
 • В Законі відсутня заборона на звільнення одиноких жінок з дітьми віком до 14 років або дитиною з інвалідністю.
 • Роботодавець попереджатиме про розірвання короткострокового трудового договору за три календарні дні смс –кою.
 • Працівника можна буде звільнити в період тимчасової непрацездатності.

У проєкті профспілки взагалі не згадуються. Профспілка не зможе блокувати незаконні звільнення працівників з будь-яких підстав

ВИКЛЮЧЕНО з закону:

Право профспілок на поширення інформації, на запитування відомостей про залишки коштів на рахунках, право на приміщення тощо.

СКАСОВУЄТЬСЯ:

Кодекс законів про працю, закон «Про оплату праці», Закон «Про відпустки».

ПРИХОВУЄТЬСЯ ПРАВДА УРЯДОМ:

Наприклад, Фейк Уряду: стаття - звільнення за бажанням роботодавця – нібито це дзеркальна норма до звільнення працівника за власним бажанням.  Правда: Працівник втрачає робоче місце та джерело доходу, а роботодавець – нічого. 

Фейк від Уряду: Безстрокові договори не зникнуть.  Правда: Дуже швидко вони будуть витіснені строковими та іншими договорами. Недобросовісний бізнес чекає цього з нетерпінням.

Фейк: Робочий тиждень має бути 40 годин. Правда: У трудовому договорі може бути прописана будь-яка тривалість робочого часу. Час відпочинку між змінами встановлюється не менше 12 год. Зараз подвійна тривалість зміни.

Фейк: Закон не дозволяє звільнити жінку, яка перебуває у відпустці та у звязку з вагітністю і пологами, і ля догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку. Правда: Якщо жінка вийде на роботу до досягнення дитиною 3-річного віку, її можуть звільнити на загальних підставах.

ВИСНОВКИ:

Проєкт Закону «Про працю» не відповідає задекларованій меті, а саме : створення умов для легкого працевлаштування, комфортної праці та збільшення доходів працівників.

Прийняття Закону буде мати катастрофічні наслідки для працівників та української економіки. Не сприятиме поверненню із-за кордону наших співвітчизників, навпаки, в рази посилить трудову міграцію, особливо молоді. Ліберальна трудова реформа – це ліквідація трудових прав українців, розвал збалансованої системи законодавчих прав і гарантій, ігнорування норм Конституції України, Європейського і Світового Міжнародного права.

ВИМОГА ПРОФСПІЛОК:

 • ВІДКЛИКАТИ З ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ПРОЄКТ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ПРАЦЮ» 2708;
 • РОЗПОЧАТИ РОБОТУ НАД ПРОЄКТОМ ТРУДОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ СПІЛЬНО З ВСЕУКРАЇНСЬКИМИ РЕПРЕЗЕНТАТИВНИМИ ОБ’ЄДНАННЯМИ ПРОФСПІЛОК І ОБ’ЄДНАННЯМИ РОБОТОДАВЦІВ У ПОВНІЙ ВІДПОВІДНОСТІ ДО КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ, КОНВЕНЦІЙ МОП ТА ЗА УЧАСТЮ КВАЛІФІКОВАНИХ ЕКСПЕРТІВ МІЖНАРОДНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРАЦІ,