Івано-Франківська міська
організація профспілки працівників
освіти і науки України

Календар подій

<<  <  Квітня 2019  >  >>
 пн  вт  ср  чт  пт  сб  нд 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
1518192021
22232425262728
2930     

Наші друзі

Сайт Федерації профспілок України
ЦК Профспілки, офіційний сайт
Міністерство освіти і науки України
Івано-Франківська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України
Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

additional-image-small  

 

 27 березня, в Івано-Франківську відбулась  акція протесту працівників освіти та охорони здоров`я.  

  Голова Івано-Франківської обласної профспілки працівників охорони здоров'я Наталія Берчак розповіла, що медики вже давно готувалися до акції протесту.

 «В місті дофінансовують медицину, а в районів коштів немає. В області не вистачає 220 мільйонів, а по місту 80 мільйонів. Також у нас є багато інших проблем. Зокрема, фінансування задекларованих реформ, рівень зарплати, адже вона у нас практично найнижча зі всіх галузей. Ми в колективному трудовому спорі з урядом України, де ставимо ці всі питання. Якщо до нас не прислухаються, то будемо готуватися до всеукраїнського страйку. Сподіваємося, що до цього не дійде», – каже голова профспілки.

За словами голови Івано-Франківської міської організації профспілки працівників освіти Андрія Дем'янчука, освітяни виділили сім основних проблем, що їх найбільше хвилюють. 

 «Перше і основне питання з приводу недофінансування системи освіти міста, оскільки нам недофінансували понад 47 мільйонів. Ще один пункт – це недолугий формульний розрахунок, який спричинив несправедливий підхід до всіх працівників освіти. Крім фінансів, є проблема з тренерами спортшкіл, яких не вважають педагогами. Зрештою, нас дуже хвилює несправедливий підхід до педагогічних працівників. Уряд поділив нас на «чорних» і «білих». Вчителям підвищуємо, а працівників дошкілля, профтехосвіти, позашкілля – кидаємо на органи місцевого самоврядування, позбавляючи їх підвищення зарплати», – пояснив вимоги освітян Дем'янчук.  

 Акцію протесту підтримали і депутати міської та обласної рад.